Urazy kolana w sporcie

grupa ludzi w basenie

Brak sprawności poruszania kolanem? Czujesz, że coś jest nie tak jak być powinno z Twoja nogą? A może bolą Cię stawy? W każdym z powyższych przypadków w grę może wchodzić uraz kolana, do jakiego doszło na skutek nieprawidłowego uprawiania dyscypliny sportowej.
Warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak zablokowane kolano. Przeważnie pojawia się to jako projekty-sklepow.pl następstwo urazu łękotki. Dochodzi do naderwania więzadła krzyżowego, a także do kontuzji więzadła pobocznego przyśrodkowego. Co więcej, nierzadko łączy się to też ze zwichnięcia rzepki. Zablokowane kolano jest to sytuacja medyczna, która wiąże się najczęściej z niewłaściwym położeniem stopy przy wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych. Jak wskazuje na to już samo nazewnictwo, zablokowane kolano uniemożliwia ruch w stawie kolanowym. Żeby nie zrobić sobie jeszcze większej krzywdy, koniecznie musimy zacząć od właściwego ustalenia przyczyny powstałej kontuzji. Jeżeli doszło do bezpośredniej kontuzji, może to skutkować rozmaitymi konsekwencjami związanymi z niewłaściwą pracą systemu nerwowego. Poprzez wizytę u specjalisty można natomiast dobrać odpowiedni sposób leczenia kontuzji, ale mimo wszystko w pierwszej kolejności trzeba zawsze ustalić, jak do niej doszło.

Przeważnie standardowe zablokowanie kolana stanowi uszkodzenie łękotki i z tego wynika. Mowa wtedy o tak zwanym typie rączka od wiadra. Poza tym, wielokrotnie zdarza się, że nadwyrężony staw kolanowy kończy się zerwaniem więzadła krzyżowego przedniego oraz jego naderwaniem. Może temu również towarzyszyć zwichnięcie rzepki.