Urazy kolana w sporcie

grupa ludzi w basenie

Brak sprawności poruszania kolanem? Czujesz, że coś jest nie tak jak być powinno z Twoja nogą? A może bolą Cię stawy? W każdym z powyższych przypadków w grę może wchodzić uraz kolana, do jakiego doszło na skutek nieprawidłowego uprawiania dyscypliny sportowej.
Warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak zablokowane kolano. Przeważnie pojawia się to jako następstwo projekty-sklepow.pl urazu łękotki. Dochodzi do naderwania więzadła krzyżowego, a także do kontuzji więzadła pobocznego przyśrodkowego. Co więcej, nierzadko łączy się to też ze zwichnięcia rzepki. Zablokowane kolano jest to sytuacja medyczna, która wiąże się najczęściej z niewłaściwym położeniem stopy przy wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych. Jak wskazuje na to już samo nazewnictwo, zablokowane kolano uniemożliwia ruch w stawie kolanowym. Żeby nie zrobić sobie jeszcze większej krzywdy, koniecznie musimy zacząć od właściwego ustalenia przyczyny powstałej kontuzji. Jeżeli doszło do bezpośredniej kontuzji, może to skutkować rozmaitymi konsekwencjami związanymi z niewłaściwą pracą systemu nerwowego. Poprzez wizytę u specjalisty można natomiast dobrać odpowiedni sposób leczenia kontuzji, ale mimo wszystko w pierwszej kolejności trzeba zawsze ustalić, jak do niej doszło.

Przeważnie standardowe zablokowanie kolana stanowi uszkodzenie łękotki i z tego wynika. Mowa wtedy o tak zwanym typie rączka od wiadra. Poza tym, wielokrotnie zdarza się, że nadwyrężony staw kolanowy kończy się zerwaniem więzadła krzyżowego przedniego oraz jego naderwaniem. Może temu również towarzyszyć zwichnięcie rzepki.

Zobacz stronę autora: Domki nad jeziorem