3 poziomy aqua aerobiku

Dyscyplina wodna opierająca się na wykonywaniu serii ćwiczeń w postaci klasycznego aerobiku ale w wodzie w basenie określana jest mianem aqua aerobiku, z języka angielskiego, bowiem opisywana forma aktywności fizycznej zrodziła się na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie począwszy od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku bije rekordy popularności. W jaki sposób można realizować zajęcia i jak dzielone są grupy uczestników treningów wodnych? Zobacz poniżej. Przygotowaliśmy artykuł wskazujący kilka ciekawych kwestii związanych z aqua aerobikiem.
Aqua aerobik dzieli się na parę poziomów, ogólnie rzecz biorąc wyszczególnia się najczęściej trzy poziomu, z czego jeden to płytki – woda sięga do pasa, średni, kiedy to ćwiczący jest zanurzony do klatki piersiowej, a także głęboki – nie ma kontaktu z dnem w ogóle. Oczywiście dla osób pływających dobrze jest trzeci z poziomów zaawansowania i trudności aqua aerobiku, lecz nie musimy umieć pływać w ogóle, aby móc ubezpieczenia auta kalkulator skorzystać z tego rodzaju dyscypliny sportowej.

Równie ciekawym wariantem jest pierwszy z wyżej opisanych poziomów, który obejmuje wyłącznie wodę do pasa, na niskim poziomie, wiec swobodnie w takich zajęciach mogą brać udział nawet osoby, które kompletnie nie potrafią pływać. Aqua aerobik jest polecany także dla osób cierpiących na fobię przed wodą – to doskonała szansa na to, żeby odważyć się zacząć uczyć pływać. Niezależnie od tego, na jakim poziomie wykonujemy ćwiczenia, zawsze aqua aerobik wiąże się z bardzo dużą dynamiką ćwiczeń, więc to na jakim jesteśmy poziomie nie gra większej roli w ogólnym odbiorze sportu. Na pewno im wyższy poziom, tym większy stawiany opór. Zasada jest taka, że bardziej ciężko wykonać ruch, kiedy ciało jest zanurzone, więc automatycznie przy wyższych poziomach aqua aerobiku znacznie więcej spalamy.