Ćwiczenia dla osób starszych. Sport seniorów

Gimnastyka jest możliwa nawet w starszym wieku. Wystarczy poczytać nasz artykuł, żeby zorientować się, co jest i jak da się wykonywać, jeśli chodzi o aktywność fizyczną seniora.
Nie muszą to być bardzo skomplikowane, mocno wyczerpujące i intensywne treningi. Nie jest także potrzebny duży nakład czasu i finansowy wydatek na specjalistyczny sprzęt. Wystarczy zaopatrzyć się w zwykłe gumy treningowe, które nie tylko przyniosą lepsze rezultaty naszego wysiłku, drzwi Gdynia co również dadzą możliwość wprowadzenia do żmudnych i nużących z reguły ćwiczeń pewnego urozmaicenia.
Jednym z bardziej charakterystycznych i wskazanych ćwiczeń dla osób w podeszłym wieku jest wall slide oraz pull apart. Jest to ćwiczenie wykonywane na siedzące. Nie jest ono skomplikowane, ani nadwyrężające kręgosłup. Wystarczy przybrać pozycję wyprostowanej sylwetki. Siadamy tyłem do oparcia- najlepiej do ściany, przylepiamy do niej prosto plecy i barki, starając się zwrócić uwagę na to, żeby ramiona zostały umiejscowione w pozycji, żeby łokcie były na wysokości barków.

Z kolei dłonie powinniśmy przywrzeć do ściany. To daje sposobność poprawienia mobilności w obręczy barkowej. Jest to sposób na znaczące zwiększenie wytrzymałości wyższej części pleców. Takie ćwiczenie warto wykonywać w seriach, to jest po trzy serie, z czego w jednej z nich będzie mniej więcej osiem powtórzeń. Żeby zrobić ćwiczenie typu pull apart, trzeba dysponować cieniutką gumą treningową. Identycznie w przypadku wall slide. Jest to możliwość zaangażowania mięśni łopatkowych. Guma powinna być przez nas przytrzymywana w jej najszerszym miejscu, przy całkowicie wyprostowanych łokciach. W ten sposób guma się napręży, stawiając nam większy opór, a my żeby go pokonać bardziej się wysilimy, spalając więcej kalorii.

Zobacz stronę autora: park maszynowy