Na czym polega aqua aerobik?

Kobieta wypływająca na powierzchnię

Dyscyplina sportowa, którą ćwiczy się w grupie na basenie bije rekordy popularności w naszym kraju. W głównej mierze chodzi o to, że jest to męcząca forma aktywności fizycznej, ale mimo wszystko nie jest sport, który wymagałby od nas jakiegoś większego wysiłku, więc do woli mogą z niego korzystać wszyscy bez wyjątku – niezależnie od stopnia sprawności, czy wysportowania sylwetki oraz wieku. Jest to doskonały relaks dla kobiet w ciąży, ale też nieco bardziej ciekawa forma spędzania czasu na aerobiku dla pań w średnim wieku.

Kobieta kąpiąca się w przezroczystej wodzie

Wraz z biegiem czasu coraz chętniej na aqua aerobik zaczynają zapisywać się seniorzy i w ich przypadku jest to naprawdę bardzo dobre posunęcie z tego chociażby względu, że aqua aerobik jest intensywnym ćwiczeniem wszystkich mięśni jednocześnie
Aqua aerobik w zasadzie to nic innego jak dyscyplina sportowa, która stworzona została na wzór klasycznego aerobiku w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze tego typu ćwiczenia były realizowane już w latach osiemdziesiątych i z czasem sport rozpowszechnił się także na wszelkie inne kraje na całym świecie, w tym również w Polsce. Dzisiaj jest to u nas jedno z częściej wybieranych rodzajów ćwiczeń grupowych, wyprzedzając między innym tradycyjny aerobik oraz zajęcia grupowe realizowane na siłowni. Stojący w basenie w grupie wykonują do muzyki szereg różnorodnych ćwiczeń i generalnie, aby korzystać z aqua aerobiku w ogóle nie trzeba umieć pływać, więc brak tej umiejętności nie powinien być żadnych przeciwwskazaniem do zapisania się na omawiane zajęcia.

Zobacz stronę autora: http://metryicentymetry.pl