Aqua aerobik – dla ciężarnych i seniorów

Młoda kobieta w basenie

Aqua aerobik to jedna z najciekawszych obecnie form aktywności fizycznej dla kompletnych amatorów, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z żadnym konkretnym sportem a nawet nie mają dobrej kondycji. Powód? Jest to sposób na błyskawiczne zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej, ale także na to, żeby odpowiednio rozruszać ciało. Jak się okazuje, coraz częściej akurat tę opisywaną przez nas dyscyplinę sportową doceniają seniorzy oraz osoby ciężarne. Więcej dowiesz się na ten temat z dalszych części naszego tekstu.
A zatem, aqua aerobik jest to taki sport, który bardzo dobrze nadaje się do uprawiania przez ludzi mniej sprawnych, a więc na przykład osoby w podeszłym wieku, ale także i ludzi z kontuzjami. Musimy także wspomnieć o tym, że jest to forma intensywnego treningu ale przez gimnastykę, a nie pływanie, więc nie ma najmniejszego problemu z tym, że ktoś nie umie pływać. Są wyszczególniane z reguły trzy podstawowe poziomy realizacji zajęć z zakresu aqua aerobiku. Mowa przede wszystkim o poziomie pierwszym, kiedy to woda sięga nam do pasa i to jest zdecydowany numer jeden jeśli chodzi o zupełnie początkujących, ale też i tę grupę ćwiczących, którzy nie umieją pływać.

Drugi poziom wiąże się z zanurzeniem ciała do wysokości klatki piersiowej, a trzeci kiedy sylwetka w całości znajduje się pod wodą. Im wyższy poziom wody tym oczywiście lepsze i szybciej dostrzegalne efekty aqua aerobiku, co wynika z faktu, że musimy pokonywać większy opór stawiany przez wodę. Niewątpliwie tę aktywność fizyczną doceniają także kobiety ciężarne. W ich przypadku jest to świetny sposób na delikatne poruszanie się, zgubienie zbędnych kilogramów zgromadzonych w trakcie ciąży oraz niekiedy przyspieszenie procesu porodowego.