Bezpieczenstwo

Bezpieczenstwo

Bezpieczenstwo

Odpalanie petard i fajerwerków wiążę się z pewnym niebezpieczeństwem. Jest to zabawa z ogniem i przedmiotem, który wybucha. Osoby, które nie wiedzą jak prawidłowo je odpalić nie powinny się za to zabierać, ponieważ może to doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu. Co roku w telewizji słyszymy, że Sylwester przyniósł nam kolejne ofiary. Poparzenia, urwane palce i ręce, uszkodzone oczy czy twarze, a czasem nawet utrata życia – to wszystko skutki nieumiejętnego odpalania petard i fajerwerków. Żadną przyjemnością jest rozpoczynanie nowego roku w szpitalnej sali, a co gorsza na operacyjnym stole. Szczególnie w ten dzień pilnuj swoich dzieci, jeśli planują świętować przy wybuchach fajerwerków, niech robią to pod Twoją opieką lub pod okiem innej dorosłej osoby.

Bezpieczenstwo

Wytłumacz swoim pociechom, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z nieumiejętnym odpalaniem fajerwerków i wytłumacz dlaczego nie powinny robić tego same. Zaproponuj wspólne zapalenie zimnych ogni, które są bezpieczne i nie wyrządzą żadnej krzywdy maluchowi. Nie pozwalaj odpalać fajerwerków również osobom, które są już pod silnym wpływem alkoholu. Mogą odpalić je w zły sposób i spowodować krzywdę sobie lub osobom w swoim otoczeniu. Fajerwerki powinny być wyprodukowane według pewnych standardów, które zapewniają bezpieczeństwo ich wystrzeliwania. Jednak na rynku wciąż pojawiają się nielegalne i niebezpieczne fajerwerki.

Bezpieczenstwo

Kupując, upewnij się, że kupujesz przedmiot z atestem. Unikaj podejrzanych straganów, który kusi swoimi niskimi cenami. Bezpieczne fajerwerki sprzedawane są z patyczkiem lub plastikową podstawkę, które umożliwiają umieszczenie ich w ziemi i bezpieczne odpalenie. Pod żadnym pozorem nie trzymaj fajerwerki w ręce i pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego dystansu. Zabezpiecz miejsce wystrzału, upewnij się, że w pobliżu nie ma ludzi i przedmiotów, które mogłyby ulec zniszczeniu. Odpalaj fajerwerki z dala od budynków mieszkalnych, ponieważ może wpaść przez okno lub balkon do czyjegoś mieszkania i wywołać poważny w swoich skutkach pożar.

Dokładnie umieść podstawkę od fajerwerków, ponieważ może ona się przewrócić i polecieć między ludzi, podziwiających pokaz na niebie. Odpalenie jednej symbolicznej fajerwerki powinno wystarczyć, aby świętowanie było udane. Równocześnie zmniejsza to szansę na wyrządzenie szkód. Świętuj z głową!

– autor artykułu